Hakkımızda

Mezun Değil Odyolog (MDO), Nihat Çakır tarafından tasarlanmış bir online eğitim platformudur. Ülkemizde sayısı giderek artan odyoloji mezunlarının, sadece diploma sahibi olmak dışında bilgisini arttırmaya devam eden ve kendi camiasıyla iletişimini sürdüren bireyler olabilmeleri amaçlanmaktadır. “Bilim ile Birliktelik” sloganımız da bu amacı yansıtmaktadır. Mezun Değil Odyolog kavramı, dersler sırasında öğrencilere önerilerde bulunurken (nutuk çekerken) “okulu bitirip mezun olabilirsiniz ama önemli olan iyi bir odyolog olmanızdır” cümlesi üzerine geliştirilmiştir.

Başlangıçta, @mezundegilodyolog instagram sayfası olarak kurulan sistem 3000’i aşan takipçiye ulaşmış ve daha sonra sanal bir online eğitim sistemine dönüşmüştür. Bu sanal sistemde önlisans sınıfı, lisans sınıfları (2, 3 ve 4. sınıflar) ve lisansüstü (yüksek lisans ve doktora) sınıfı bulunmaktadır.

Eğitim verme yollarımız dersler, uygulamalar, kurslar, sempozyumlar ve video kayıtları şeklindedir.

MDO PLATFORMU BİR OKUL GİBİ EĞİTİM VERMEYİ AMAÇLAMAKTADIR ANCAK GERÇEK BİR OKUL DEĞİLDİR, DOLAYISIYLA SINIF GEÇMEK, SINIFTA KALMAK, DİPLOMA ALMAK YA DA ÜNVAN ALMAK SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. AMACIMIZ ÖĞRENMEK VE ÖĞRETMEKTİR.

Mezun Değil Odyolog olabilmek ve Güçlü bir Camia geliştirebilmek dileğiyle…

Nihat ÇAKIR